Informatii Vladeni

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Informatii Vladeni

Mesaj  diana la data de Dum Mar 07, 2010 10:47 am

Bun gasit,
Scriu pentru prima data aici desi va vizitez din cand in cand! In momentul de fata am nevoie de cateva informatii pentru care v-as fi recunoscatoare! Lucrez cu un grup de elevii (14-16 ani) din Iasi (liceul Cantemir), interesati de activitati ecologice. Pe lista noastra de iesiri in natura se afla ( in luna aprilie) o plimbare pana la Vladeni sa vedem pasarile! Nu am fost niciodata de aceea am avea nevoie de putin ajutor: luam trenul - asta stim! Restul inca nu! De logistica dispunem cat de cat... informatiile legate de traseu insa, ne dau batai de cap!
Multumim!

diana

Numarul mesajelor : 3
Data de inscriere : 27/12/2007

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Vladeni

Mesaj  Manu la data de Lun Mar 08, 2010 4:29 pm

Salut Diana,

Poti scrie cand doresti pe acest forum. Este adevarat ca nici noi nu prea mai postam pe aici...din nefericire.
In legatura cu plecarea la Vladeni. Iti putem trimite o harta, desigur daca doresti sa urmezi traseul nostru. Sau, ceea ce ar fi incantator si pentru noi, sa venim atunci cand mergi acolo cu elevii. Vom mai aduce si noi ceva aparatura, ca sa dam copiilor prilejul de a se bucura de pasari. Trebuie doar sa ne anunti si, daca este posibil, sa hotaram impreuna o zi.
Pentru noi va fi o placere, speram ca si pentru elevi!
Asteptam vesti de la tine!

Toate cele bune!
Manu,
Manu
Admin

Numarul mesajelor : 19
Varsta : 31
Data de inscriere : 19/11/2007

Vezi profilul utilizatorului http://www.bios.uv.ro

Sus In jos

Re: Informatii Vladeni

Mesaj  diana la data de Sam Mar 13, 2010 9:27 pm

Manu a scris:Salut Diana,
Poti scrie cand doresti pe acest forum. Este adevarat ca nici noi nu prea mai postam pe aici...din nefericire.
In legatura cu plecarea la Vladeni. Iti putem trimite o harta, desigur daca doresti sa urmezi traseul nostru. Sau, ceea ce ar fi incantator si pentru noi, sa venim atunci cand mergi acolo cu elevii. Vom mai aduce si noi ceva aparatura, ca sa dam copiilor prilejul de a se bucura de pasari. Trebuie doar sa ne anunti si, daca este posibil, sa hotaram impreuna o zi.
Pentru noi va fi o placere, speram ca si pentru elevi!
Asteptam vesti de la tine!
Manu,
Multumesc Manu, e mai mult decat asteptam... ne-am bucura sa fiti cu noi pentru ca astfel ar avea copiii sansa sa vada cam ce inseamna munca de teren. M-as bucura sa gasim o zi, o zi frumoasa din aprilie in care sa ne sincronizam. Daca nu se va putea, e buna si harta! Ca sa spun din start.. vrem sa iesim dupa vacanta de Paste..dupa 8-9 aprilie sau chiar pe 1 aprilie... inainte de vacanta daca timpul e frumos.

diana

Sus In jos

Mesaj  Manu la data de Mier Mar 17, 2010 11:07 pm

Salut,

Pentru noi este in regula numai sa ne anunti din timp. Sambata (20.03.2010) la ora 10.25 vom organiza un workshop in Gradina Botanica pe tema construirea scorburile artificiale pentru pasari si lilieci.
Daca doresti sa prticipi, desigur impreuna cu elevii...va asteptam.
E-mail: bios.office@gmail.com
Manu
Admin

Numarul mesajelor : 19
Varsta : 31
Data de inscriere : 19/11/2007

Vezi profilul utilizatorului http://www.bios.uv.ro

Sus In jos

Mesaj  diana la data de Sam Mar 20, 2010 9:10 am

Manu a scris:Salut,

Pentru noi este in regula numai sa ne anunti din timp. Sambata (20.03.2010) la ora 10.25 vom organiza un workshop in Gradina Botanica pe tema construirea scorburile artificiale pentru pasari si lilieci.
Daca doresti sa prticipi, desigur impreuna cu elevii...va asteptam.
E-mail: bios.office@gmail.com
Din pacate am citit abia acum... Ar fi fost interesant cu siguranta! In toamna am vrut sa instalam hranitori pentru pasari in gradina scolii.. din pacate nu am reusit!

diana

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum